Anioł Razjel i inne anioły

Ave!



Dzisiaj mam dla was trochę informacji o aniele Razjelu i innych znanych Nocnym Łowcom aniołach 👼


ANIOŁ RAZJEL
Nauczycielu? Robiłam niezależne badania, liczy się?     
Tak, możesz to ominąć.
Ciesz się zaoszczędzoną minutą.
Anioł Razjel ma oczywiście specjalne miejsce jako patron Nocnych Łowców. Jego rola w tym stworzeniu została gruntownie omówiona w innym fragmencie tej książki; tutaj podamy, co wiemy o samym Razjelu.
Uważa się, że Razjel ma rangę archanioła w zastępach niebieskich. W żydowskiej tradycji mistycznej nazywa się go często Strażnikiem Tajemnic lub Aniołem Tajemnic. Co interesujące, żydowskim mistycyzm zawiera pismo wyglądające jak zniekształcona wersja „Szarej Księgi”, znane jako „Księga Razjela” i zawierające dziwną mieszaninę kabalistycznych nauk, angelologii, objaśnień do hebrajskiej historii stworzenia i uszkodzonych form demonicznych zaklęć. W księdze umieszczono także dużą liczbę run, większość z nich jest kompletnie wymyślona, ale niektóre przypominają zniekształcone prawdziwe Znaki (ale bez żadnych instrukcji, jak i po co trzeba ich używać). Dzisiaj nadal istnieją kopie tego tekstu po hebrajsku i łacinie, ale tylko jako historyczne ciekawostki. Działający podczas przyziemnego renesansu ruch przeciwko magii każdego rodzaju określił książkę jako niebezpieczne dzieło czarnej magii i autorytety przyziemnych religii zakazały jej używania, na korzyść Nefilim.
Trudno jest jednoznacznie określić ziemski wygląd Razjela, możemy korzystać jedynie z najwcześniejszych tekstów i sztuki opisujących i przedstawiających narodzenie Nocnych Łowców. Z nich możemy złożyć szkic. Możemy stwierdzić, że Anioła konsekwentnie ukazuje się jako kilka razy większego od człowieka, mającego długie srebrno-złote włosy, pokrytego złocistymi Znakami, których nie ma w „Szarej Księdze” oraz, że jego wspomnienie jego dokładniejszego wyglądu „wyfruwa z umysłu i pamięci tak szybko, jak był widziany”. Wiele przedstawień ukazuje go z szerokimi złotymi skrzydłami, których każde pióro zdobi jedno złociste oko.
Niestety, kiedy mówimy o pierwszym spotkaniu Anioła Razjela i Jonathana Nocnego Łowcy, wydarzeniu o wielkim znaczeniu zarówno symbolicznym i praktycznym, ciężko odróżnić, co założono jako prawdziwe fakty, a co jako alegorię. Do naszych czasów nie przetrwał żaden zapis tych wydarzeń – ani opowiedziany przez samego Jonathana, ani przez kogoś, kto osobiście go znał – więc wszystkie opisy Razjela trzeba traktować tak, jakby miały w sobie ziarno prawdy, ale także trochę interpretacyjnej fikcji.
Ogólnie wszyscy zgadzają się, że Razjel jest:
a)     ogromny,
b)     przerażający,
c)  niezadowolony z wciągania go w ludzkie sprawy, preferujący, żebyśmy używali powierzonych nam narzędzi, by rozwiązywać problemy sami.
Istnieje wiele (prawdopodobnie apokryficznych) historii z przeszłości o pechowych Nocnych Łowcach usiłujących przywołać Razjela, tylko po to, by zostać szybko ukaranymi i zamienionymi w proch za marnowanie czasu Wielkiego Anioła. Dary Anioła służą do przyzwania Razjela i zapewnienia ochrony, więc rzeczywiście wzywający go nie zginie szybką śmiercią. Niestety, mało prawdopodobne jest, że Razjel spojrzy łaskawie na tego, który przywołał go nie z powodu ogólnoświatowego epickiego problemu. W dodatku sprawa jest czysto teoretyczna odkąd Lustro Anioła zaginęło Nocnym Łowcom setki lat temu.
Wydaje się oczywiste, gdy już znasz tajemnicę, co?
Nie mogę skłamać, to trochę żenujące.

INNE ANIOŁY ZNANE NOCNYM ŁOWCOM
To częste pytanie wśród młodych Nefilim: skoro anioły nigdy nie pojawiają się w naszym świecie, nie można i nie należy ich przywoływać, dlaczego musimy uczyć się i zapamiętywać imiona tylu z nich? Nocni Łowcy muszą znać imiona aniołów po pierwsze dlatego, że jesteśmy z ich krwi, więc poznajemy ich miana z szacunku. Również, oczywiście, nazywamy od nich serafickie ostrza, a uważa się, że tę broń wypełnia nie tylko niebiański ogień adamasu, ale także duch wezwanego anioła. Właśnie dlatego rzadko kiedy serafickim ostrzom nadaje się imiona tych najbardziej sławnych i potężnych z powodu obawy, że taka anielska moc mogłaby przepełnić i zniszczyć trzymającego taką broń.
Poniżej przedstawiamy podstawowy leksykon aniołów znanych Nocnym Łowcom, wzywanych do serafickich ostrz. Bardziej gruntowne informacje o każdym z nich można znaleźć w oficjalnym podręczniku aniołów „Nie bój się” wydanym w 1973 roku w Alicante.

Przydatna rada: gdy anioły mówią „nie bój się”, powinieneś się bać.
Tak jak powiedziałem wcześniej, musimy zapamiętywać imiona aniołów, bo Jonathan Nocny Łowca chciał, żebyśmy to robili.
 Lubią kończyć ich imiona na „el”.  
 To znaczy „Boga” po hebrajsku, Clariel.     
Wy dwoje jesteście tacy uroczy.



Adriel
Ambriel
Amriel
Anael
Arariel
Ariel
Asmodei
Atheed
Barachiel
Camael
Cassiel
Dumah
Eremiel
Gabriel
Gadreel
Gagiel
Hadraniel
Haniel
Harahel
Harut
Israfiel
Ithuriel
Jahoel
Jegudiel
Jehuel
Jerahmeel
Jophiel
Khamael
Lailah
Malik
Marut
Metatron
Michael
Moroni
Munkar
Muriel
Nakir
Nuriel
Pahaliah
Penemue
Peniel
Puriel
Raguel
Raphael
Raqeeb
Raziel
Remiel
Ridwan
Sachiel
Samandriel
Sandalphon
Saraqael
Sealtiel
Shamsiel
Taharial
Uriel
Yahoel
Zadkiel
Zaphkiel



Kolejna przydatna rada: nie nazywaj ostrza „Razjel”. Legenda mówi, że tego nie lubi.
Co się stanie?
Po prostu... tego nie rób. Nic dobrego.


Vale,
VamPav.

Komentarze

  1. ŚWIETNY BLOG!, ale na twoim miejscu zamówiłabym szablon, bo straszny tu misz-masz jest przy obsłudze. I te dziwne czcionki... Polecam poszukać jakąś szabloniarnię (są darmowe), potrafią zdziałać cuda. Na ładne blogi chętniej się wchodzi, pamiętaj! :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty